Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szczepienie lisów

Szczepienie lisów

Szczepienie lisów

W dniach od 20 kwietnia do 26 kwietnia 2024 roku na terenie województwa małopolskiego oraz w dniach 18 kwietnia do 26 kwietnia 2024r. na terenie województwa podkarpackiego będzie trwała kontynuacja akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, zachowajmy szczególną ostrożność spacerując po lesie i pobliskich łąkach!
Szczepionka ma formę przynęty o specyficznym rybim zapachu. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Szczepionki będą rozrzucane z samolotów oraz wykładane ręcznie.
Zwróćmy szczególną uwagę na bawiące się dzieci oraz naszych czworonożnych podopiecznych. Należy pamiętać aby nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu, a w razie kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić się do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji.
Zaleca się nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.