Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż detaliczna drewna

drewna odbywa się wyłącznie w leśnictwach w następujących terminach:

–  Szczucin, Dulcza, Smyków, Podborze w każdy drugi i trzeci wtorek miesiąca w godzinach od 7.00 do 10.00

-   Wał Ruda, Waryś, Bratucice, Wierzchosławice, Bielcza, Biadoliny w każdą drugą i trzecią środę miesiąca w godzinach od 7.00 do 10.00

numery telefonów w zakładce „Kontakt".

Przedsiębiorcy pragnący zakupić drewno do dalszego przerobu mają możliwość zakupu drewna poprzez systemy sprzedaży internetowej: „Portal leśno-drzewny" i „E-drewno". Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Blicharz – tel. 14 642 21 01 wewn. 27.

 

Poniżej prezentujemy uproszczony cennik sprzedaży drewna na II kwartał 2024 r. i pozostałe dokumenty dotyczące sprzedaży detalicznej drewna.


Sprzedaż sadzonek - wiosna 2024

 

Sprzedaż sadzonek prowadzona jest na szkółce leśnej w miejscowości Wierzchosławice. Sprzedaż prowadzona jest  do czasu wyczerpania zapasu sadzonek. Jednocześnie sprzedający zastrzega sobie prawo do przerwania sprzedaży w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających sprzedaż. 

W przypadku, gdy kupujący życzy sobie wystawienie faktury VAT, winien ten fakt zgłosić sprzedającemu przed  dokonaniem  zakupu oraz podać odpowiednie dane (nazwa firmy, NIP, adres) celem umieszczenia ich na fakturze, po dokonaniu wydruku paragonu brak możliwości wydruku faktury.


Ceny podane  w cenniku są cenami netto i brutto, cena dotyczy 1 tysiąca sztuk sadzonek – gatunki drzew leśnych. 
Najmniejszą jednostką sprzedażową jest ilość 50szt (0,05tszt)

Kontakt - Szkółka w Wierzchosławicach:
p. Mateusz Dydyński   663553045
p. Piotr Poździoch      502607265


Świąteczna sprzedaż choinek 2023

Sprzedaż choinek odbywać się będzie od 15 do 21 grudnia z wyłączeniem 17.12 (niedziela) w godzinach 8-14.

Oferujemy do sprzedaży następujące rodzaje choinek.

 

L.p. Nazwa Cena brutto zł/szt.
1 Świerk cięty 60
2 Świerk w doniczce 71
3 Sosna czarna cięta 54


Zakupiony towar zapakujemy w profesjonalną siatkę typu stretch.


Sprzedaż choinek odbywać się będzie na szkółce leśnej położonej w środku kompleksu leśnego lasów Wierzchosławickich.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 663 553 045, 502 607 265.

Zapraszamy do zakupu świątecznej choinki! 

Materiały do pobrania


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Hodowla lasu

Hodowla lasu

Gospodarka leśna Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska realizowana jest na podstawie planu Urządzania lasu obowiązującego na lata 2006-2015.

Średniorocznie nadleśnictwo odnawia ok 160 ha lasu, co powoduje że zabiegi pielęgnacyjne  w drzewostanach realizowane są rokrocznie na powierzchni ponad 850ha w tym pielęgnacja gleby -550ha,  CW-150ha, CP-150ha.

Do odnowień wykorzystuje się sadzonki pochodzące z 2 szkółek znajdujących się w miejscowości Wierzchosławice zajmujących łączną powierzchnię  –15,31 ha,
 z czego 9,74 ha zajmuje powierzchnia produkcyjna w tym 0,18ha produkcja
w inspektach na substracie torfowym. Średniorocznie szkółka produkuje  ponad  3,0 mln szt. są to głównie gatunki gospodarcze – sosna zwyczajna, dąb szypułkowy, świerk pospolity, buk zwyczajny, modrzew europejski, brzoza brodawkowata, olsza czarna, grab pospolity, klon, lipa, jodła pospolita. Na szkółce można również nabyć gatunki ozdobne- żywotniki, jodły, świerki itp.

Podstawowe znaczenie w reprodukcji lasu mają bazy nasienne utworzone
w wyniku selekcji populacyjnej. Gospodarcze Drzewostany Nasienne - trwale oznaczone w terenie, z których Nadleśnictwo pozyskuje nasiona i szyszki stanowią 361,21ha, z czego większość to drzewostany sosnowe (318,00 ha). Z własnych drzewostanów pozyskuje się również nasiona dębu szypułkowego – 23,56 ha, brzozy brodawkowatej – 3,78 ha, olszy czarnej – 11,60 ha oraz modrzewia europejskiego 4,57ha.

Na trenie nadleśnictwa znajduje się jeden Wyłączony Drzewostan Nasienny dębowy na powierzchni-10,89ha. Nadleśnictwo na własne potrzeby pozyskuje również nasiona Lipy szerokolistnej, drobnolistnej, Grabu zwyczajnego, Jesionu, Klonu zwyczajnego i Dębu czerwonego z uznanych na jego terenie źródeł nasion.
Wg regionalizacji nasiennej drzewostany te leżą w 661 mikroregionie nasiennym,
a częściowo(gminy Wojnicz, Dębno, Rzezawa, Brzesko) w 852 mikroregionie.

Bazę selekcyjną uzupełnia plantacyjna uprawa nasienna sosny czarnej znajdująca się w leśnictwie Podborze – 2,99ha oraz uprawa pochodna sosny zwyczajnej w leśnictwie Biadoliny – 10,00ha.