Wydawca treści
Świąteczna sprzedaż choinek 2024
Oferujemy do sprzedaży następujące rodzaje choinek.
L.p. | Nazwa | Cena brutto zł/szt. |
1 | Świerk cięty | 70 |
2 | Świerk w doniczce | 75 |
3 | Sosna czarna cięta | 54 |
Zakupiony towar zapakujemy w profesjonalną siatkę typu stretch.
Sprzedaż choinek odbywać się będzie na szkółce leśnej położonej w środku kompleksu leśnego lasów Wierzchosławickich.
Zapraszamy od 8:00 do 13:30 w dniach 16-23 grudnia 2024r.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 663 553 045, 502 607 265.
Zapraszamy do zakupu świątecznej choinki!
Sprzedaż sadzonek - wiosna 2025
Sprzedaż sadzonek prowadzona jest w środy w godzinach 8-14 na szkółce leśnej w miejscowości Wierzchosławice.
Sprzedaż prowadzona jest do czasu wyczerpania zapasu sadzonek lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym terminu z leśniczym. Jednocześnie sprzedający zastrzega sobie prawo do przerwania sprzedaży w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających sprzedaż.
W przypadku, gdy kupujący życzy sobie wystawienie faktury VAT, winien ten fakt zgłosić sprzedającemu przed dokonaniem zakupu oraz podać odpowiednie dane (nazwa firmy, NIP, adres) celem umieszczenia ich na fakturze, po dokonaniu wydruku paragonu brak możliwości wydruku faktury.
Ceny podane w cenniku są cenami brutto. Cena dotyczy 1 tysiąca sztuk sadzonek.
Początek sprzedaży 19 marca 2025r.
Kontakt: Szkółka w Wierzchosławicach
p. Piotr Poździoch 502 607 265
p. Kamil Bolek 663 553 045
Sprzedaż detaliczna drewna
Z uwagi na trwającą inwentaryzację zmianie ulegają terminy sprzedaży detalicznej drewna. Sprzedaż będzie prowadzona w dniach 22,23.10 oraz 29,30.10.
Sprzedaż drewna odbywa się wyłącznie w leśnictwach w następujących terminach:
– Szczucin, Dulcza, Smyków, Podborze w każdy drugi i trzeci wtorek miesiąca w godzinach od 7.00 do 10.00
- Wał Ruda, Waryś, Bratucice, Wierzchosławice, Bielcza, Biadoliny w każdą drugą i trzecią środę miesiąca w godzinach od 7.00 do 10.00
numery telefonów w zakładce „Kontakt".
Przedsiębiorcy pragnący zakupić drewno do dalszego przerobu mają możliwość zakupu drewna poprzez systemy sprzedaży internetowej: „Portal leśno-drzewny" i „E-drewno". Szczegółowych informacji udziela p. Agnieszka Blicharz – tel. 14 642 21 01 wewn. 27.
Poniżej prezentujemy uproszczony cennik sprzedaży drewna na II kwartał 2024 r. i pozostałe dokumenty dotyczące sprzedaży detalicznej drewna.
Najnowsze aktualności
Światowy dzień mokradeł
Światowy dzień mokradeł
Już czas na przywrócenie mokradeł - 2 lutego 2023 Światowy dzień Mokradeł
Światowy Dzień Mokradeł to kampania prowadzona na całym świecie, której celem jest podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat roli terenów podmokłych w przyrodzie i działalności człowieka. Obchodzona jest co roku w dniu 2 lutego na pamiątkę podpisania Konwencji o obszarach wodno-błotnych – międzynarodowego traktatu przyjętego w 1971 r.,
w którym uczestniczą obecnie 172 państwa.
Mokradła, czyli tereny podmokłe, to obszary lądowe stale bądź sezonowo nasycone
lub zalane wodą. Do śródlądowych terenów podmokłych zalicza się bagna, torfowiska, jeziora, rzeki, tereny zalewowe i moczary. Do mokradeł nadbrzeżnych należą słonorośla, estuaria, lasy namorzynowe, laguny, a nawet rafy koralowe. Stawy rybne, pola ryżowe i saliny to tereny podmokłe utworzone przez człowieka.
Tereny podmokłe pełnią istotne dla społeczeństwa funkcje, zaczynając od magazynowania i wody, poprzez ochronę przed sztormami oraz powodziami, na podtrzymywaniu bioróżnorodności i akumulacji węgla kończąc. Od 1970 r. ponad 35% mokradeł uległo degradacji, a proces ten postępuje coraz szybciej. Odwrócenie tego trendu ma kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi w przyrodzie i funkcjonowania człowieka, także w kontekście adaptacji do zmian klimatu.
„Nasze działania mają znaczenie. Jedno małe działanie może wywołać efekt rozchodzących się fal.” - to jest główna idea stojąca za wizualizacją kampanii, która symbolicznie przedstawia osobę aktywnie przywracająca mokradła poprzez proces nasadzania roślin. Rozchodzące się fale oznaczają rozprzestrzenianie się idei oraz dalekosiężny wpływ nawet najmniejszych decyzji.
Więcej informacji na temat Konwencji o obszarach wodno-błotnych oraz działaniach Krajowego Sekretariatu Konwencji Ramsarskiej znajduje się na stronie http://ochronaprzyrody.gdos.gov.pl/ochrona-mokradel.
#GDOS #GenerationRestoration #ForWetlands #WorldWetlandsDay